Biologia na czasie 1 – skuteczny sposób na przystąpienie do matury

Biologia na czasie 1 to podręcznik wydawnictwa Nowa Era, który skutecznie przygotowuje uczniów szkół ponadgimnazjalnych do egzaminu maturalnego. Jego autorem jest Marek Guzik.

Biologia na czasie 1 – zakres podstawowy do nauki na maturę

Biologia na czasie 1 do kupienia to podręcznik obejmujący zakres podstawowy z biologii na egzaminie maturalnym w klasie pierwszej. Seria przejrzystych infografik, eksperymentowanie krok po kroku, rozwiązywania zadań typu maturalnego to tylko kilka przykładów
dostępnych materiałów dla uczniów, którzy chcą osiągnąć wysoki wynik na maturze z biologii.

Wiedza i treści przekrojowe są przejrzyście przedstawione w formie tabel, diagramów i wykresów. Język jest przystępny, a zadania maturalne mają umiarkowany stopień trudności. Na końcu każdego rozdziału znajduje się zadanie typu maturalnego, które jest zbliżone do tego, z jakim uczeń spotka się na egzaminie.

Jak zdać maturę korzystając z tego podręcznika?

Dla młodszych uczniów bardziej przystępny i łatwiejszy do przyswojenia jest format multimedialny i niewielka część tekstu. Używany język jest mniej skomplikowany, a zadania maturalne prostsze.

Do obu wersji podręcznika (podstawowowej i rozszerzonej) dołączony jest klucz odpowiedzi oraz instrukcja rozwiązywania zadań typu matematycznego. Klucz z odpowiedziami znajduje się na końcu podręcznika.

Zwróć uwagę na rozdział “Tak było w szkole podstawowej” – znajdziesz tam zadania maturalne z biologii, które są podobne do tych, z którymi zetknąłeś się w szkole podstawowej. Bardzo ważny jest też dział “Czy jest na to sposób?”, który pomoże Ci przećwiczyć rozwiązywanie zadań typu maturalnego.

Matura z biologii składa się z dwóch części: egzaminu i zadań typu maturalnego. Egzamin podzielony jest na dwie części: pisemną i ustną. Zadania typu maturalnego są obowiązkowym elementem egzaminu i ich rozwiązanie jest warunkiem zdania matury z biologii.

Część pisemna egzaminu maturalnego z biologii składa się z trzech części: pierwsza część to test wielokrotnego wyboru, druga to wypracowanie, a trzecia to zadania typu maturalnego.

Część ustna egzaminu maturalnego z biologii składa się z dwóch części: pierwsza część to rozmowa, a druga część to zadanie typu maturalnego.

Aby zdać maturę z biologii, należy uzyskać pozytywną ocenę zarówno z egzaminu, jak i z zadań typu maturalnego, do czego przygotowuje biologia na czasie 1.